Przenieś rachunkowość do nas

Dlaczego warto zmienić biuro księgowe?

Dlaczego warto zmienić biuro księgowe?
Powody mogą być różne. Jedno jest pewne: nie warto przy tym oszczędzać. Niskie stawki za usługi księgowe bywają atrakcyjne... do czasu. Bałagan wywołany pośpieszną i nieuważną rachunkowością może ciągnąć się długo i kosztować sporo czasu i nerwów. Lepiej tego typu problemów uniknąć. A jeśli już się pojawiły – dobrze znaleźć kogoś, kto opanuje sytuację.

Jak zmienić biuro rachunkowe?
Zmiana biura rachunkowego powinna rozpocząć się od wypowiedzenia umowy poprzednim księgowym. Czas rozwiązania współpracy w zależności od biura może być różny, często wynoszący od jednego do trzech miesięcy. W międzyczasie można podpisać umowę z nowym biurem i przeprowadzić audyt działań poprzednika. Czy taki audyt jest potrzebny? Z pewnością uczyni „przeprowadzkę” dużo płynniejszą i pozwoli wychwycić ewentualne nieprawidłowości.

Pod koniec okresu wypowiedzenia następuje odbiór dokumentów z poprzedniego biura rachunkowego i przekazanie ich do nas. Również na tym etapie wystawiane jest pełnomocnictwo dla nowych księgowych.

Przy samym zawieraniu nowej umowy warto zwrócić uwagę na szczegóły, zwłaszcza te, które dotyczą zakresu obowiązków biura. To ważne, gdyż pozwoli uniknąć niejasności. Co więcej, przy jasno sformułowanej liście zadań po prostu wiesz za co płacisz.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy po to, by rozwiązywać Państwa problemy!