FAQ

Najczęsciej zadawane pytania

 • Dlaczego outsourcing usług księgowych oraz kadrowo-płacowych zyskuje coraz większą popularność?
  Rozwiązania z zakresu outsourcingu pozwalają właścicielowi czy też kadrze zarządzającej skupić się na realizacji "core biznesu", a nie na zarządzaniu działem księgowości albo kontrolowaniu księgowej. Co więcej, outsourcing umożliwia dostęp do znacznie wyższej jakości obsługi księgowej. Współpraca z naszym biurem gwarantuje wsparcie kilkuosobowego zespołu specjalistów - doradcy podatkowego, głównej księgowej, eksperta ds. kadr i płac, analityka finansowego, radcy prawnego i wysoko wykwalifikowanych księgowych. Wiele firm nie może sobie pozwolić na taki zespół ekspertów. Ponadto wobec kosztów związanych z utrzymaniem własnego działu księgowego outsourcing może przynieść nawet 50% oszczędności.
 • Czy nie stracę kontroli nad księgowością i informacją finansową?
  Wręcz przeciwnie. Dostęp do danych bez względu na to, gdzie fizycznie się one znajdują, w formie elektronicznej czy papierowej, jest w zasadzie swobodny. Co więcej, obecność niezależnego księgowego, wdrożenie zewnętrznych zasad kontroli, indywidualnie dobrane raporty i zestawienia oznaczają, iż z jednej strony podniesione jest bezpieczeństwo w zakresie informacji finansowej, z drugiej zaś kadra zarządzająca otrzymuje rzetelną i terminową informację finansową niezbędną do zarządzania spółką co umożliwia większą kontrolę. Dostęp do danych posiadają wyłącznie uprawnione osoby w firmie.
 • Co w sytuacji, jeżeli będziemy potrzebowali do wglądu faktury czy innego dokumentu?
  Zapotrzebowanie zgłaszane jest do osoby prowadzącej spółkę. Dokument, np. faktura potwierdzona za zgodność z oryginałem może zostać zeskanowana i przesłana drogą e-mailową lub faksem. W sytuacji, kiedy niezbędny jest dostęp do oryginału dokumentu, może on zostać odebrany z naszego biura lub dostarczony osobiście.
 • W jaki sposób wyceniane są usługi księgowe i kadrowo-płacowe?
  Zważywszy na fakt, iż większość zadań księgowych jest przewidywalna i skalowana, wynagrodzenie jest kalkulowane najczęściej na podstawie takich parametrów jak: ilość dokumentów księgowych, zakres prac, ilość i rodzaj przygotowywanych raportów albo też ilość pracowników zgłoszonych do obsługi kadrowej czy płacowej. Wynagrodzenie zawsze jest kalkulowane w sposób indywidualny. Współpraca z nami pozwala na redukcję kosztów nawet od 25 - 50% wobec opcji posiadania wewnętrznej księgowości.
 • W jaki sposób DIGNUM pracuje lepiej za mniej?
  Po pierwsze jesteśmy ekspertami i nasza działalność polega wyłącznie na obsłudze procesów księgowych, kadrowo-płacowych i finansowych. To jest nasz core biznes. Stosowane przez nas metodologie pracy, wewnętrzne systemy kontroli jakości i efektywności, dzielenie się wiedzą, a także skala prowadzonego biznesu umożliwiają obserwowanie efektów synergii i oferowanie korzystnych warunków cenowych.